Життя за програмою

image002За допомогою відповідних психологічних програм людина здатна керувати різними сферами власного життя: здоров’ям, матеріальним становищем, роботою, сім’єю. Як позбутися внутрішнього непотребу у своїй голові та налаштуватися у бажаному напрямку, розповідає івано-франківський невролог, енерготерапевт Віталій Прокопів.

Світ по–суб’єктивному

Наша підсвідомість завжди добросовісно веде до цілі, яку диктує свідомість. Тому надзвичайно важливо ставити перед собою чіткі і правильні цілі. Необхідно, аби вони неодмінно поєднувалися з духовними законами, тобто в кінцевому результаті були спрямовані на створення добра, іншими словами – не суперечили законам всесвіту.

Аби людина виконувала таку роботу, у ній постійно повинен прогресувати духовний ріст. Тобто все, що наразі відбувається з особою, є лише задля того, щоб вона духовно зростала. Така суть земного життя – подолати певні труднощі, аби стати кращим.

«І тут не йдеться про те, хто скільки храмів побудував, – пояснює Віталій Прокопів. – Бог не бере у валюті. Справа у внутрішньому вдосконаленні. Творцеві потрібна людина з вищими духовними цінностями. Люди часто нарікають, мовляв, чому з ними знову трапилася та сама неприємність. Однак правильно запитувати не чому, а для чого. На життєвому шляху особистість мусить боротися зі своїми слабкостями, труднощами – щоб вийти на якомога вищий рівень духовного розвитку».

Зробити це заважають психологічні програми, які в кожного різні. Особа сприймає світ суб’єктивно. За однією і тією самою шибою вікна кожен побачить інше: хтось дорогу автівку, інший – красивий кущ квітів, а дехто – лише купу сміття. І всі вони матимуть рацію. Питання лише в тому, хто куди дивиться і на що звертає увагу.

«Світ – це те, що ми про нього думаємо, – каже невролог. – Ні більше, ні менше. І сприймаємо ми цей світ через призму власних переконань, які і є тією визначальною психологічною програмою, що веде до певних вчинків і, зрештою, подій у житті. При цьому дуже легко зрозуміти, наскільки правильна ваша програма. Просто запитайте себе: мої установки мені шкодять чи, навпаки, допомагають у житті?»

image004

Візьмімо програму стосовно здоров’я. Наприклад, людина дотримується принципу «що має бути, те й буде», вранішню пробіжку не вважає чимось позитивним, адже колись чула, що хтось помер просто під час бігу навколо озера, відвідувати спортивний зал ліньки – краще перед телевізором каву попити чи зустрітися з другом і хильнути по чарці і т.д. Очевидно, що через деякий час ця особа нарікатиме на різні болячки і недосконалу фігуру.

Людина, живучи за тією чи іншою програмою, діє згідно з нею щодня, навіть не замислюючись. Оговтується лише тоді, коли спантеличена наслідками.

Авторитети і особистий досвід

Як формується психологічна програма? Зазвичай, на основі того, що свого часу людині сказали чи в чому переконали авторитетні для неї особи.

Часто трапляється ситуація, коли нещаслива в особистому житті мама ще змалечку втовкмачує доньці, що всі чоловіки – сволота і зрадники. А потім дивним чином цій доньці в дорослому житті й справді не вдається створити сім’ю з гідним чоловіком. Їй трапляються лише покидьки. Та насправді молода дівчина сама притягує такий типаж чоловіків, адже з раннього дитинства повірила і була переконана, що всі представники чоловічої статі – негідники. Достойні чоловіки таку панянку просто «не бачать», навіть якщо вона справжня красуня і розумниця.

Інший поширений приклад, який стосується програми щодо фінансів. В одній родині постійно стверджували, що гроші треба зберігати на «чорний день», адже він обов’язково настане. В іншій казали, що гроші краще одразу «спускати» – чим більше витрачаєш, не шкодуючи, тим більше надходить. Ще когось переконали, що гроші – це зло і приносять лише страждання. Декого залізно запевнили, що в нашій корумпованій країні заробити взагалі неможливо.

«Якось в однієї моєї знайомої я відчув дуже низьку фінансову програму, – розповідає Віталій Прокопів. – Це означає, що вона підсвідомо не дозволяла собі заробляти більше. Після довгої розмови виявилося, що коли помирала її бабуся, яка в родині була авторитетом і основним годувальником, то перед смертю сказала ключову фразу: «Без мене ви пропадете». Бабуся те мовила зовсім не зі злим наміром, проте на внучку це подіяло фатально. Підсвідомо жінка не уявляла, що самотужки, без бабусі, яка постійно всіх вела, реально досягнути значно вищого фінансового статусу. Так тривало багато років поспіль. Як тільки жінка це усвідомила, в її житті начебто випадково з’явилися можливості суттєво більшого заробітку».

Також значний вплив на формування психологічної програми чинить особистий досвід. Наприклад, батько в стані алкогольного сп’яніння завжди давав своєму синові гроші, але наступного дня, коли тверезів, вимагав їх повернути назад. Таким чином у хлопчини заклалася психологічна програма, що гроші одразу треба витрачати. Він виросте марнотратником.

Найбільша біда, коли в парі поєднуються люди з різними фінансовими програмами. «Він збирає на «чорний день», а вона витрачає», – каже енерготерапевт.

Психологічна карта

Всесвіт є неймовірно щедрим, і людина отримує згідно з тією програмою, на яку вона націлена: в особистих стосунках, грошах, здоров’ї і т.д. Наприклад, особа вважає, що зараз складно знайти гідну роботу і взагалі її професійні знання не цінують. У результаті така людина зможе знайти лише низькооплачувану роботу. «А потім ще й скаже, що всі так живуть, – наголошує Віталій Прокопів. – Ні, не всі. Хтось прибирає квартиру за тисячу гривень, а хтось виконує те ж саме за п’ять. Повірте, людина, яка заробляє 30 тисяч гривень, робить протягом дня не більше, ніж та, якій платять усього кілька тисяч. Ці двоє осіб відрізняються лише одним – станом свідомості».

image006Великі гроші заробляються великим розумом, а малі – важкою працею. Негативні установки щодо грошей здатні неабияк завадити. Цікаво, що чимало людей підсвідомо ще й бояться великих грошей.

«Більшість проблем у нашому житті – від заниженої самооцінки та відсутності чіткої цілі, – додає енерготерапевт. – Психологічна програма – наче карта з компасом, за якою крокуєш життям. Не подобається, як живеш, – змінюй програму».

Що і для чого?

Якщо ти хочеш мати те, чого ніколи не мав, доведеться робити те, чого ніколи не робив. Змінити психологічну програму – одне із найскладніших завдань, яке потребує ретельного самоаналізу, зусиль і самовдосконалення. Програма ніколи не змінюється дуже швидко, тому результати трансформації помітні не відразу.

Найперше треба поставити собі три головні запитання: що я хочу, для чого це мені та які страхи заважають мені цього досягти?

«Важливо, що людина постійно має розвиватися, – підкреслює Віталій Прокопів. – Як тільки вона захоче стабільності, одразу почне котитися донизу».

Програму вдається змінити лише у двох випадках: якщо людина дуже хоче її змінити заради чогось, або коли трапляється життєвий форс-мажор, що змушує до кардинальної зміни.

Коли людина починає змінювати себе і підвищувати власні цілі, одразу з’являються труднощі. Однак треба розуміти, що це відбувається не тому, що світ такий злий і несправедливий, а з тією метою, щоб особистість духовно розвивалася і внутрішньо змогла відповідати тій цілі, яку поставила перед собою. Стан свідомості обов’язково повинен відповідати обраній цілі.

«Чому, скажімо, багато мільйонерів, які виграли свої статки в лотерею, закінчували життя жалюгідно? – запитує Віталій Прокопів. – Тому що рівень їхньої свідомості чи то пак їхня психологічна програма з фінансів була не готова до такої значної суми. Відповідно, бідолахи не впоралися».

Залишіть свої дані і ми з Вами зв'яжемся

vivasan-beauty.com.ua - Зворотній зв'язок

Ваші дані збережено.

Ми в соц-мережах

0 item:
 x 

Your shopping cart is empty!