ЕФІРНА ОЛІЯ М'ЯТИ

Об'єм: 10 ml.
|

Доступність: У наявності

653,00 грн.
З картою: 502,00 грн.
Знижка151,00 грн.

ЕФІРНА ОЛІЯ М'ЯТИ

усуває нервові збудження, нормалізує артеріальний тиск у гіпертоніків, усуває спазми судин головного мозку, стимулює перистальтику...

 

      М'ята перцева — одна з найвідоміших лікарських рослин, її лікувальні властивості використовували ще у давні часи. Згадки про неї можна знайти в рукописах Гіппократа, Авіценни, Парацельса.

 

Ефірну олію з трави м'яти отримують методом перегонки водяною парою. Основною діючою речовиною є ментол, вміст якого може досягати сімдесяти відсотків. Містить олія чимало інших корисних речовин.

 

Ефірна олія м'яти перцевої (Mentha piperita) має бактерицидну, противірусну, протигрибкову дії. Ефективне її використання за гострих респіраторних захворювань і гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Є жарознижувальним засобом. Сприяє відновленню голосу у разі ларингіту.

 

 

Олія м'яти усуває спазми судин головного мозку. Покращує мозкове і коронарне кровопостачання. Коли олію м'яти наносять на шкіру, подразнюються нервові закінчення, викликаючи відчуття холоду. У разі збудження холодових рецепторів звужуються поверхневі судини і рефлекторно розширюються розташовані глибше. Цим пояснюється зменшення болю у випадках спазму м'язів, а також зменшення больових відчуттів за стенокардії.

 

Олія м'яти зменшує процеси гниття і бродіння в кишківнику, стимулює перистальтику. Має жовчогінну дію, лікує печію. Широко використовується в медицині, входить до складу серцевих крапель (наприклад, Корвалолу, Крапель Зеленіна, Меновазину та ін.).

 

 

Щоб вгамувати головний біль, олію м'яти втирають у скроні, потилицю. Олія зменшує запаморочення, послаблює прояви морської хвороби. У разі гіпертонії нормалізує артеріальний тиск. Позитивно впливає на людей з функціональними розладами нервової системи: усуває дратівливість і нервове збудження. Використовують олію і в лікуванні пародонтозів, стоматитів. Вона стимулює імунітет.

 

В олії м'яти переважає жіноча енергія «інь», тому чоловікам вживати її часто не рекомендую: вона знижує рівень тестостерону (чоловічий статевий гормон). Відтак за постійного вживання знижується статева активність у чоловіків.

 

Олію м'яти з обережністю слід використовувати і людям зі схильністю до бронхоспазмів. Небажане також поєднання з гомеопатичними ліками, оскільки запах м'яти домінує.

 

myata1

 

Застосування ефірної олії м'яти

 

Зважаючи на широкий спектр лікувальних властивостей ефірної олії м'яти, її використання теж різноманітне: аромалампи, теплі інгаляції, сауна, збагачення косметичних засобів, аромаванни, аромамедальйони, аплікації на ясна, масаж, дозволяється (після консультації з лікарем) вживати всередину.

 

 

Ліки для прийому всередину від застуди

♦     Одну краплю ефірної олії м'яти капнути на шматочок цукру. Вживати, коли починається застуда, — до шести разів на день.

 

Для нормалізації артеріального тиску вживання олії внутрішньо виконується таким чином.

 

 

Ліки для прийому всередину

¨      Одну краплю ефірної олії м'яти капнути на шматочок

цукру, покласти у приготований чай. Напій випити. Вживати двічі на день.

Такі ліки, крім того, що нормалізують тиск, водночас заспокоюють нервову систему, лікують печію, мають жовчогінну дію.

 

Від нежитю, гайморитів ефективно діють краплі в ніс.

 

 

Краплі в ніс

♦     Один мілілітр ефірної олії м'яти розчинити в двадцяти мілілітрах соняшникової олії. Закапувати по одній краплі розчину в кожну ніздрю п'ять-шість разів на день.

 

У разі високої температури застосовують розтирання.

 

 

Розтирання для тіла

♦     Дві-три краплі ефірної олії розчинити (можна на невеликій кількості емульгатора: молоко, вершки, мед) у п'ятдесяти мілілітрах води. Розчином розтерти тіло. Температура знизиться.

 

Використовують ефірну олію м'яти для лікувальних процедур у сауні.

 

 

Лікувальна сауна

♦     Чотири краплі ефірної олії м'яти розчинити в п'ятистах мілілітрах води. Поливати розчином тент або стіни.

 

Для лікування пародонтозу можна користуватися зубною пастою, збагаченою ефірною олією (одна крапля ефірної олії на разову порцію зубної пасти). Ефективні аплікації на ясна (одну краплю ефірної олії м'яти розчинити в п'яти краплях соняшникової олії; ватно-марлевий тампон змочити в розчині, прикласти до ясен і тримати аплікацію півгодини). Такі аплікації заспокоюють зубний біль, лікують запалення ясен, не допускають захворювання на пародонтоз.

 

Від закачування в автомобілях, нудоти, запаморочень допоможе аромамедальйон: одну краплю ефірної олії м'яти капнути у медальйон. Такий медальйон допомагатиме також знизити артеріальний тиск.

 

У разі невралгії, болю в м'язах роблять масажі з олією м'яти.

 

 

Масаж з олією м'яти

♦     Три краплі ефірної олії м'яти розчинити в столовій ложці соняшникової олії. Робити масаж легкими рухами.

 

М'яту перцеву, як вже згадував, шанували ще давні греки. В одному з міфів оповідається «історія» цієї рослини. Виявляється, Персефона, ревнива дружина бога підземного царства мертвих Аїда, застала якось свого чоловіка в обіймах прекрасної німфи на ім'я М'ята. Розсердившися, вона й перетворила німфу на рослину. Навіть Аїд нічого не зміг вдіяти, щоб врятувати М'яту. Він лише зробив рослину дуже пахучою. І нині аромати м'яти допомагають лікувати чимало захворювань.

 

Корисні статті

Залишіть свої дані і ми з Вами зв'яжемся

vivasan-beauty.com.ua - Зворотній зв'язок

Ваші дані збережено.

Ми в соц-мережах

0 item:
 x 

Your shopping cart is empty!